5 Ton Altın Kazı Çalışmaları Devam Ediyor!

Edinilen bilgiye göre Malkara ilçesi Gazibey Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokaktaki evinde yaşayan Sevim Ak, bahçesinde olduğu düşünülen altınların aranması için kızı ve ortaklarına resmi kazı yapılması için izin verdi. 19 Haziran 2019 Çarşamba sabahı kazı yapılan adrese gelen Polis, Kazı ekibi ve Tekirdağ Müze Müdürlüğü Arkeologları ev sahibi ve ortaklarının iddia ettiği ve Ermenilere ait..

5 Ton Altın Kazı Çalışmaları Devam Ediyor!
Yazar : Tarih : Okunma : 2.450 views Yorum Yap

Edinilen bilgiye göre Malkara ilçesi Gazibey Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokaktaki evinde yaşayan Sevim Ak, bahçesinde olduğu düşünülen altınların aranması için kızı ve ortaklarına resmi kazı yapılması için izin verdi.

19 Haziran 2019 Çarşamba sabahı kazı yapılan adrese gelen Polis, Kazı ekibi ve Tekirdağ Müze Müdürlüğü Arkeologları ev sahibi ve ortaklarının iddia ettiği ve Ermenilere ait olan mermer mezarı ve altındaki tonlarca ifade edilen altınları aramaya başladı.

İş makineleri ile yapılan kazıyı mahalle halkı merakla izledi.

1 günlük alınan izin süresi içinde yapılan kazıda halkında merakla beklediği altınları arama için 60 bin liralık bir harcama yapıldığı, aynı  yerde yapılan 3 üncü kazı olduğu öğrenildi.

Malkara Romanlar Derneği Başkanı Niyazi Güneş, yaptığı açıklamasında ” Bir rivayete göre Ermenilerden kalma burada bir kapak taşı aranıyor. Kapak taşının altındaki altınlar aranıyor. Allah nasip kısmet ederse kazı çalışmaları devam ediyor. Bulunursa tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Kazı çalışmalaları ve mahalle halkının meraklı bekleyişi gün boyunca devam etti.

admin (admin@saraytv.com)

İlk yorumu siz yazın