İdlib’den acı haber: 6 şehit

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan top atışları neticesinde şehit sayısının 6’ya yükseldiği belirtildi. Bakanlık, 5 asker ve 1 sivilin şehit olduğunu bildirdi. Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’de 5 askerimiz ve 1 sivil şehit olurken, 8 askerimizin de yaralandığı bildirildi. Acı haber Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanırken, yapılan açıklamada bölgedeki çatışmaların önlenmesi..

İdlib’den acı haber: 6 şehit
Yazar : Tarih : Okunma : 299 views Yorum Yap
Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan top atışları neticesinde şehit sayısının 6’ya yükseldiği belirtildi. Bakanlık, 5 asker ve 1 sivilin şehit olduğunu bildirdi.

Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib’de 5 askerimiz ve 1 sivil şehit olurken, 8 askerimizin de yaralandığı bildirildi. Acı haber Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanırken, yapılan açıklamada bölgedeki çatışmaların önlenmesi için göreve gönderilen Mehmetçiklerimizin rejim güçleri tarafından top atışlarıyla vurulduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib’de rejim unsurlarınca yapılan yoğun topçu atışı neticesinde 5 asker ve 1 sivilin şehit olduğunu bildirdiği açıklaması şu şekilde;

”İdlip’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir. Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir.

Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”.

admin (admin@saraytv.com)

İlk yorumu siz yazın