İstiklal Şairi Mehmet Akif Anıldı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü Saray’da Perşembe günü saat 10.00’da Namık Kemal Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşma Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Özge Oğuz tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Mehmet Akif..

İstiklal Şairi Mehmet Akif Anıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 116 views Yorum Yap

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıldönümü Saray’da Perşembe günü saat 10.00’da Namık Kemal Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşma Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Özge Oğuz tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından Kemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Mehmet Akif Ersoy’un hayatı belgeseli izletildi. Günün önemine dair şiirlerin okunmasının ardından İstiklal Marşının kabulünün 99. yıldönümü çerçevesinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında birinci olanlara ödülleri Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, ikinci olanlara Saray Garnizon Komutanı Tnk. Albay Fatih Solmazlar ve üçüncü olanlara ödülleri Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş tarafından takdim edildi.

BAŞKAN ÖZGEN ERKİŞ İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ PROGRAMINA KATILDI

Katılımın yoğun olduğu programa Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Saray Garnizon Komutanı Tnk. Albay Fatih Solmazlar, Cumhuriyet Savcısı Alper Özdemir, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Ak Parti Saray İ̇lçe Başkanı Samet Derviş, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç, MHP Saray İlçe Başkanı Yusuf Duman, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Saray İ̇lçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, kaymakamlık daire amirleri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

admin (admin@saraytv.com)

İlk yorumu siz yazın