ÖSAL dan ANITKABİR ZİYARETİ!

ÖSAL ANITKABİR’ DE 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen anma törenleri kapsamında Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği anma programı izleyenlerden beğeni toplamıştı. Okulun ATATÜRK’ ü anma günü etkinlikleri sebebiyle bir hafta sonraya denk getirdiği Anıtkabir gezisi gerçekleştirildi. Kapadokya ve Ankara 16 Kasım Cuma akşamı..

ÖSAL dan ANITKABİR ZİYARETİ!
Tarih : Okunma : 328 views Yorum Yap

ÖSAL ANITKABİR’ DE

10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen anma törenleri kapsamında Özel 2015 Saray Anadolu Lisesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği anma programı izleyenlerden beğeni toplamıştı. Okulun ATATÜRK’ ü anma günü etkinlikleri sebebiyle bir hafta sonraya denk getirdiği Anıtkabir gezisi gerçekleştirildi.

Kapadokya ve Ankara

16 Kasım Cuma akşamı yola çıkan gezi ekibinin ilk durağı Kapadokya oldu. Göreme, Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar gibi birçok farklı noktayı gezerek  inceleme fırsatı bulan öğrenciler, rehberlerin eşliğinde bölgeyi gözlemleyerek burada karşılaştıkları yabancı turistler ile tanışıp hatıra fotoğrafları çekildiler. Avanos’ta el sanatları ile ilgili incelemeler yapan ekip; çömlek işçiliği, seramik, cam ve taşlar hakkında canlı sunumlar izleyerek bilgi edindi. Kapadokya’nın eşsiz manzarasında hatıra fotoğrafları çekilen ekip geceyi Nevşehir’de geçirdi.

Pazar Günü Ata’nın Huzurunda

Pazar sabahı yeniden yola çıkan ekip ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleriyle Ankara’nın,  Anıtkabir’in yolunu tuttu. Anıtkabir’de duygu dolu anlar yaşayan öğrenciler ayrıca burada askerlerin nöbet değişimi anına denk geldi. Anıtkabir’i rehber eşliğinde dolaşan ve bilgiler edinen ÖSAL öğrencileri ziyaretlerini hatıra fotoğrafları çekilerek sonlandırdı. Buradan Ankara Ulus’ta bulunan “Eski Meclis”e geçen öğrenciler Kurtuluş Savaşı’nın yönetildiği yer olan ve Cumhuriyet’in ilk yönetim merkezi olan 1. TBMM binasını gezerek incelemelerde bulundu.

Günün ilerleyen saatlerinde AnkaMall alışveriş merkezini gezen ekip akşam yemeğinin ardından Saray’a dönüş için yola çıktı. Okulun sosyal medya hesabından yayınlanan gezi bilgileri ve duyuruları ilgi çekti.Geziye katılan  okul yönetimi yaptığı açıklamada Gezi ve Kültür Kulübü Öğretmeni Canan KÖYLÜOĞLU ve Tarihsel Araştırma Kulübü Öğretmeni Burcu SEVİM BALCI ile gezinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

İlk yorumu siz yazın