18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 104. Yıl Dönümü Etkinlikleri

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri İlçemiz Ayaspaşa Camiinde Cuma Namazından önce Kuran-ı Kerim tilaveti ve Şehitlerimiz için  okunan Hatim Dualarının yapılmasıyla 15 Mart 2019 Cuma günü başladı. 18 Mart Pazartesi günü Çelenk koyma törenine müteakiben Saray Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda devam eden programda; Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak..

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 104. Yıl Dönümü Etkinlikleri
Tarih : Okunma : 38 views Yorum Yap

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri İlçemiz Ayaspaşa Camiinde Cuma Namazından önce Kuran-ı Kerim tilaveti ve Şehitlerimiz için  okunan Hatim Dualarının yapılmasıyla 15 Mart 2019 Cuma günü başladı.
18 Mart Pazartesi günü Çelenk koyma törenine müteakiben Saray Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda devam eden programda; Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak dualar edildi. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ayhan GÜLLÜ’nün Yurt Sevgisi ve Şehitlik” konulu konuşmanın ardından öğrencilerimiz tarafından şiirler okundu. “Çanakkale Savaşı” ile ilgili video, sunumlar ve “Bir Hilal Uğruna” konulu Kum sanatı gösterisi ve “Son Yoklama”  adlı gölge gösterisi beğeniyle izlenildi. Çanakkale Savaşının Ruhu konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Yuvalı Mahallesinde bulunan Şehidimiz Şahin ARSLAN’ın kabri ziyaret edilerek dualar okundu. Ardından Kaymakamlığımızca;  şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna, İlçe Askeri Gazinosunda yemek verilerek program sona ermiştir.

İlk yorumu siz yazın