Asılsız Haber Paylaşan Tutuklanacak!

Küresel bir salgın haline gelen ve dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle gerçeği yansıtmayan,asılsız,paniğe ve endişeye yol açacak tüm haber ve sosyal medya paylaşımları için “halk arasında endişe,korku ve panik yaratmak” suçlarından işlem yapılarak tutuklanacak. Bunun ilk örneği olarak Adana!da,yaklaşık 10 bin kişiye asılsız koronavirüs mesajı atan Çurkurova İlçe Müftülüğünde görevli memur A.T “halk..

Asılsız Haber Paylaşan Tutuklanacak!
Tarih : Okunma : 950 views Yorum Yap

Küresel bir salgın haline gelen ve dünyada hızla yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle gerçeği yansıtmayan,asılsız,paniğe ve endişeye yol açacak tüm haber ve sosyal medya paylaşımları için “halk arasında endişe,korku ve panik yaratmak” suçlarından işlem yapılarak tutuklanacak.

Bunun ilk örneği olarak Adana!da,yaklaşık 10 bin kişiye asılsız koronavirüs mesajı atan Çurkurova İlçe Müftülüğünde görevli memur A.T “halk arasında endişe,korku ve panik yaratmak” suçundan tutuklandı.

Gerçeği yansıtmayan asılsız, paniğe ve endişeye yol açan paylaşımlara itibar etmemekle birlikte, tüm açıklamaları valiliklerin sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından edinebilirsiniz.

İlk yorumu siz yazın