Başkan ATAMAN’dan Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Saray İyi Parti İlçe Başkanı Abdullah ATAMAN 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı Dolayısı ile kutlama mesajı paylaştı. 24 temmuz Basın Bayramı mesajı. Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır. Hepimizin bildiği ve hep dile getirdiği bir gerçek vardır; “ Basın, bir ülkede..

Başkan ATAMAN’dan Basın Bayramı Kutlama Mesajı
Yazar : Tarih : Okunma : 64 views Yorum Yap

Saray İyi Parti İlçe Başkanı Abdullah ATAMAN 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı Dolayısı ile kutlama mesajı paylaştı.

24 temmuz Basın Bayramı mesajı.
Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamıştır.

Hepimizin bildiği ve hep dile getirdiği bir gerçek vardır; “ Basın, bir ülkede yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvettir.”

…Çağdaş ve Demokratik toplum düzeninin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın; doğru, tarafsız ve bilgilendirici habercilik anlayışıyla, toplumu aydınlatmalı, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmeli, demokrasi kültürünün gelişmesinde ve çağdaş medeniyetler seviyesineulaşılmasında öncü bir rol üstlenmelidir.

Bu çalışmaların sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi “basının Özgürlügü” ile mümkündür.

1 Aralık 2019 itibariyle cezaevlerinde en çok gazeteci bulunan ilk on ülkeyi sıraladı. Türkiye listede Çin’in arkasından cezaevlerinde en çok gazeteci bulunduran ikinci ülke oldu.

Türkiye, “Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi”nde bu yıl 180 ülke arasında 154’üncü sırada yer aldı. Ne yazık ki 122 nci sıradaki Afganistan’ın bile gerisindedir.

Hiç kuşku yok ki; “basın ve medyanın özgürlüğü” şeffaf yönetim anlayışının da temel yapı taşlarındandır.
Basınımızın meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli, tarafsız, sorumlu, bilinçli, etik ilkelerinden taviz vermeden, gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmalarının devamını dilerken, bu çalışmaların her zaman özgür, sansürsüz bir ortamda yürütülmesini temenni ediyorum. Unutulmamalıdır ki düşünce ve ifade özgürlüğü en önemli haklarımızdandır, fikirlerin sansürsüz bir ortamda özgürce dile getirilmesi gelişime atılan adımları kolaylaştıracaktır.

Bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim. İYİ parti saray ilçe başkanı ABDULLAH ATAMAN.

admin (admin@saraytv.com)

İlk yorumu siz yazın