SAGİAD’tan Kadına Şiddete Kınama!

Saray Genç İş Adamları Derneği geçtiğimiz günlerde katledilen 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili kınama mesajı yayımladı. SAGİAD’tan yapılan açıklama şu şekilde; Kadına verilen değer, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereğidir. Dolayısıyla kadının saygınlığını ve itibarını korumak, herkes için bir insanlık vazifesidir. Kadının toplum içindeki saygınlığı, itibarı ve etkinliği, gelişmişliğin ve..

SAGİAD’tan Kadına Şiddete Kınama!
Yazar : Tarih : Okunma : 56 views Yorum Yap

Saray Genç İş Adamları Derneği geçtiğimiz günlerde katledilen 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili kınama mesajı yayımladı.

SAGİAD’tan yapılan açıklama şu şekilde;

Kadına verilen değer, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereğidir. Dolayısıyla kadının saygınlığını ve itibarını korumak, herkes için bir insanlık vazifesidir. Kadının toplum içindeki saygınlığı, itibarı ve etkinliği, gelişmişliğin ve medeniyetin de bir göstergesidir. Bununla beraber; kadına yönelik şiddet, dünyanın her tarafında halen görmekte olduğumuz acı bir gerçek. Tarih boyunca var olan bu sorun, günümüzde büyük tepkilere sebep olmakla birlikte, ne yazık ki insanlığın kanayan bir yarası olmaya devam etmektedir.

Millet olarak tevarüs ettiğimiz inanç ve değerler dünyasında kadın her zaman muhterem ve onurlu bir yere sahiptir. Kadına yönelik şiddetin bizim dünyamızda hiçbir gerekçesi ve yeri yoktur. Bu tür menfur olayları, hem kul hakkına girmek hem de bir insanlık ayıbı olarak görüyoruz.

Derneğimiz adına bu konuda gelişen toplumsal hassasiyetten ve bilinçten memnuniyet duyuyor, bu farkındalıktan büyük güç alıyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı alınması gereken bütün tedbirleri araştırıyor ve “sıfır tolerans” ilkesiyle etkin şekilde hayata geçirmek istiyoruz
SAGİAD olarak kadına şiddetin her türlüsüne kınıyor ve lanetliyoruz.

admin (admin@saraytv.com)

İlk yorumu siz yazın