Özel Fizitem Tıp Merkezi Hizmet Vermeye Başladı!

Özel Fizitem Tıp Merkezi yöneticileri bölgenin basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.Yapılan toplantısı sonrasında kurum tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması şu şekilde ;”Yaklaşık 2 yıl önce bölgemizde ; Çerkezköy – Kapaklı ilçelerimizde sağlık ile ilgili  hangi alanda daha fazla ihtiyaç var diye düşündük ve bir fizibilite yaptık. Özellikle sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu bölgemizde kas –iskelet..

Özel Fizitem Tıp Merkezi Hizmet Vermeye Başladı!
Tarih : Okunma : 565 views Yorum Yap

Özel Fizitem Tıp Merkezi yöneticileri bölgenin basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.Yapılan toplantısı sonrasında kurum tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması şu şekilde ;”Yaklaşık 2 yıl önce bölgemizde ; Çerkezköy – Kapaklı ilçelerimizde sağlık ile ilgili  hangi alanda daha fazla ihtiyaç var diye düşündük ve bir fizibilite yaptık. Özellikle sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu bölgemizde kas –iskelet sistemi hastalıklarının tedavisi için  bir sağlık merkezi ihtiyacının olduğunu tespit ettik. Akabinde Özcanlar Tekstil şirketler grubu bünyesinde Özel Fizitem Tıp Merkezi’ni kurma kararı aldık. Kuruluş sürecimiz ; Sağlık Bakanlığın’dan Ruhsat alma , bina revizyonu, cihaz alım ve ekibin oluşturulması yaklaşık 2 yıl sürdü. Geçtiğimiz Mart ayı itibari ile SGK anlaşmalı Tıp Merkezi olarak faaliyete başladık. Tabii bu sürecin pandemi dönemine denk gelmesi bir olumsuzluk olarak nitelenirken, biz Kurum olarak bu olumsuzluğu hissetrmeden tedaviler noktasında her gün bir önceki günden daha ileri giderek yolumuza devam ettik. Yine aynı Pandemi Döneminde toplu açılış yasaklarından dolayı, tedbirler çerçevesinde açılışımızı en müsait ileri bir tarihe erteledik ve Siz Değerli basın mensubu arkadaşlarımızla hem tanışmak hem de Merkezimizi tanıtmak adına bu programı tertip ettik. Merkezimizde Mesul Müdür olarak ben Dr. Muhammet Ali EKE , Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Uzmanlarımız  Dr. Tayfun GÜNGÖR ve Dr. Ömer NAS olarak 3 hekim  görev yapmaktayız. Baş Fizyoterapistimiz Büşra Nur KAHRAMAN ile beraber 6 fizyoterapistimiz , 3 fizyoterapi Teknikerimiz , 3 acil ve genel poliklinik sağlık personelimiz , 1 laboranttan oluşan Sağlık Ekibimizle beraber toplam 25 kişilik bir kadro ile hizmet vermekteyiz. Merkezimizde 1 adet yetişkin ortopedik ve nörolojik  rehabilitasyon salonumuz , 2 adet pediatrik rehabilitasyon salonumuz  ve 16 adet  fizik tedavi ve özel uygulama bölümlerimiz ile 1 adet  laboratuvarımız mevcuttur. SGK anlaşmalı tıp merkezimizde aynı zamanda özel tamamlayıcı sağlık sigortaları ile (Allianz, Mapfree, AXA, Ergo, Unico, Ethica, Katılım Emeklilik , Türk Nippon ve HDİ sigorta) hasta kabulümüz mevcuttur. Özellikle A ve B  grubuna giren nörolojik rehabilitasyon ( Felç ,İnme parapleji, Hemipleji, Serebral palsi ) hastalarından herhangi bir fark ücreti almadan hatta imkanlar çerçevesinde ücretsiz servis çıkararak günlük  tedavi seanslarını düzenlemekteyiz.Yine özel ve tamamlayıcı sigortaları olan hastalarımızdan  SGK  anlaşmalı tedavilerde herhangi bir fark ücreti olmadan tedavilerini gerçekleştirmekteyiz.

TESİSİMİZDE ; Cihazlarımız:

HIL TERAPİ

Yüksek yoğunluklu LAZER (HIL) tedavisi, lazer tedavisi  teknolojileri içerisinde en ileri teknolojiye      sahip lazer sistemidir. Yüksek yoğunluklu LAZER (HIL) terapi; bel ve boyun fıtıklarında, kas ve tendon yaralanmalarında, myofasiyal ağrı sendromunda, omuz ağrılarında, tenisçi/ golfçü dirseği tedavisinde, kireçlenmeye bağlı ağrılarda, topuk dikeninde etkili olarak kullanılmaktadır.

MAGNETOTERAPİ

Magnetoterapi, doğal ve hassas bir tedavi şekli olan manyetik alan etkileşimine dayanan non-invaziv (girişimsel olmayan) fiziksel bir tedavi metodudur.

Genel etkileri; ödemi ortadan kaldırır,kas spazmlarını azaltır ve çözer, ağrı kesici özelliği vardır ve kronik baş ağrılarını azaltır, kan dolaşımında artış sağlar, uyarıcı etkisi ile yara iyileşimini hızlandırır.

Tavan Raylı Hasta Egzersiz Lifti

– Tavana monte edilmiş raylı bölüm ve hastanın kaldırılmasına yardımcı olan lift bölümlerinden oluşur.

-Hastanın yükünü alarak egzersizlerin daha kolay yapılmasını sağlar.

-Egzersiz esnasında hastada iyi bir duruş sağladığı için yaptırılan egzersizlerin daha kaliteli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Hippoterapi

 

     -Hippoterapi fiziksel,zihinsel veya duyusal bozukluğu olan hasta gruplarında fonksiyonel açıdan iyileşme ve gelişme sağlamak amacıyla atın hareketlerinden yararlanan bir tedavi yöntemidir.

     -Baş ve gövde kontrolünü geliştirmede

     -İç bacak kasılmalarında

     -Kas güçsüzlüklerinde

     -Denge problemlerinde kullanılabilir.

UYGULANABİLECEK DURUMLAR

 

  • Serebral Palsi
  • Down Sendromu
  • Otizm
  • Skolyoz(Omurga eğriliği)
  • Gelişim gerilikleri

 

Easy Walker

 

       -Yürüteç ile kombine edilmiş yürüyüş destek sistemidir. Yürüme esnasında kalça bölgesinden destek vererek kontrollü bir yürüyüş sağlar.

      -Bireylerde;

       yürüyüş düzgünlüğü,

          duruş-denge,

             kas gücü ve genel dayanıklılık seviyelerini geliştirmek gereken her çocukta kullanılabilir.

Tedavilerimiz :

 

Merkezimizde yetişkinlerde görülen Multiple Skleroz , Parkinson Hastalığı, İnme , Omirilik Yaralanması; çocuk hastalarımızda görülen serebral palsi, Spina Bifida , Muskuler Distrofi , Brakial Pleksus  gibi rahatsızlıklarda kişinin yürüme ve kol fonksiyonlarındaki eksikliklerin ve yetersizliklerin rehabilitasyonu tecrübeli fizyoterapistlerimizce uygulanmaktadır. 

Merkezimizde ayrıca, her türlü kırık çıkık, yırtık operasyonları ve protez uygulamaları sonrası gelişen kısıtlılık ve güçsüzlük gibi problemlerin tedavisi yapılmaktadır. 

Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Polimiyalji romatika, sjögren sendromu gibi romatizmal hastalıkların tanı ve tedavileri de yapılmaktadır. 

Kurumumuz da bel ve boyun fıtığı, diz problemi gibi hastalıkların tedavisini manuel terapi, kuru iğneleme, kupa tedavisi ve PRP uygulamaları uygun hastalarda hastanın ihtiyacına göre uygulanmaktadır. 

Yine merkezimizde mikroenjeksiyon yöntemi ile migren tedavisi, bölgesel lipoliz uygulamaları, kalıcı akne tedavileri, saç dökülmesini  engelleyen hatta canlı saç köklerinden tekrar saç çıkmasını sağlayan saç tedavileri başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

 

Biofeedback yöntemi ile frekans tıbbı üzerinden alkol madde ve sigara bağımlılık tedavileri, karbonhidrat silmesi yöntemi ile obezite tedavileri, ruhsal dengeleme yöntemi ile panik atak ve depresyon tedavileri, allerji tedavileri başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Covid -19 için merkezimizde birçok önlem alınmaktadır. Hastalarımız tedaviye geldiklerinde girişte ve tedavi salonlarının girişlerinde ellerini stantlarda dezenfekte edebilmektedir. Yine her hastanın girişte ateş ölçümü yapılmaktadır. Poliklinikler ve tedavi salonlar ozon bazlı ultraviyole ışınları ile dezenfekte edilmektedir. Kullanılan çarşaflar her hastadan sonra değiştirilmekte ve aletlerimiz her hastadan sonra dezenfekte edilmektedir. Kapı kolları ve paralel bar gibi sık kullanılan yerler sık sık dezenfekte edilmektedir. Personelimiz ve hastalarımıza kurum içinde maske temini yapılmaktadır.”

İlk yorumu siz yazın