Başkan Ayhan UYSAL “Rahmet ile Yad Ediyoruz!”

31 yıl önce yaşanan kazanın yıldönümünde Saray Samsunlular Derneği Başkanı Ayhan Uysal Samsun Sporun acısını gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla paylaştı. 20 Ocak 1989’da Malatya Spor maçına giden Samsun Spor kafilesinin karıştığı kazada 5 kişi hayatını kaybetmişti. Gerçekleştirdiği basın açıklamasında yaşanan acının tarifsiz olduğunu belirten Saray Samsunlular Derneği Başkanı Ayhan Uysal, “Samsun ve Samsun Spor camiasının tarihinde..

Başkan Ayhan UYSAL “Rahmet ile Yad Ediyoruz!”
Tarih : Okunma : 370 views Yorum Yap

31 yıl önce yaşanan kazanın yıldönümünde Saray Samsunlular Derneği Başkanı Ayhan Uysal Samsun Sporun acısını gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla paylaştı.

20 Ocak 1989’da Malatya Spor maçına giden Samsun Spor kafilesinin karıştığı kazada 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Gerçekleştirdiği basın açıklamasında yaşanan acının tarifsiz olduğunu belirten Saray Samsunlular Derneği Başkanı Ayhan Uysal, “Samsun ve Samsun Spor camiasının tarihinde derin yaralar açan deplasman yolculuğu başlamışken, talihsiz bir trafik kazası sonucu yitirilen canları bir kez daha rahmet ile yâd ediyoruz. Hani dedik ya; kırmızı, beyaza siyahın eklendiği gün. İşte o gün bu kentin ve bu kentin takımının acı günü” diye konuştu.

20 OCAK 1989’UN ÖZETİ
Samsun Spor kafilesi, 20 Ocak 1989 tarihinde Malatya Spor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi müsabakasına giderken trajik bir trafik kazası yaşamıştır.
Saat 9:30 civarında Havza ilçesinde kafileyi taşıyan 55 DU 637 plakalı kulüp otobüsünün 61 AC 535 plakalı kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış ve Samsun Spor üç oyuncusunu, teknik direktörünü, şoförünü kaybetmiştir.

İlk yorumu siz yazın