MHP İl Başkanı İlker Yücel “Hakaret ve Hıyanet Vatan Hainliğidir”

Geçtiğimiz gün Marmara Ereğlisi ilçesinde ki okullarda bulunan Atatürk büstlerine yapılan hain saldırı sonrası Tekirdağ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlker Yücel basın açıklaması yayınladı. Yapılan basın açıklaması şöyle ; Saygıdeğer Tekirdağlı hemşerilerimiz, Marmaraereğlisi ilçemizde bulunan okullarımızın bahçesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız, İstiklal mücadelemizin lideri ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeline..

MHP İl Başkanı İlker Yücel “Hakaret ve Hıyanet Vatan Hainliğidir”
Tarih : Okunma : 112 views Yorum Yap

Geçtiğimiz gün Marmara Ereğlisi ilçesinde ki okullarda bulunan Atatürk büstlerine yapılan hain saldırı sonrası Tekirdağ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlker Yücel basın açıklaması yayınladı.

Yapılan basın açıklaması şöyle ;

Saygıdeğer Tekirdağlı hemşerilerimiz,
Marmaraereğlisi ilçemizde bulunan okullarımızın bahçesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız, İstiklal mücadelemizin lideri ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeline milletimizin maneviyatında tahrip düzeyi yüksek, planlı, bir merkezden yönetildiği açık provakatif, hain ve alçakça saldırılar olmuştur.
Yapılan bu tür alçakça saldırılar milletimizin sarsılmaz bütünlüğünü bozamayacaktır.
Ülkemiz üzerinde oyun kurmak için el ovuşturan, fırsat kollayan karanlık zihniyetin kendi gibi hain ve kargaşayı hakim kılmak isteyen planları bu saldırılarla gün yüzüne çıkmıştır.
Milletimizi ayrıştırmak için ellerindeki nifak tohumlarını ekmek istemelerinin amacı budur. Ancak Bu hainler dün başaramadılar bugün de başaramayacaklardır. Ama unuttukları bir şey; nerede bir örgüt sevdalısı, bölücü, provokatif eylemci, ötekileştirme meraklısı varsa Milliyetçi Hareket Partisi bunların alayına yeter, topunun tezgahını bozar.
Hiç kimse ülkemizin kurucu değerlerini emanetlerini çiğnemeye kalkamaz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Türk milletinin ortak değeri kurucu kahramanı, rahmet ve minnetle andığımız önderimizdir. Mustafa Kemal ATATÜRK’e hakaret ve hıyanet vatan hainliğidir.
Kolluk kuvvetlerimizin en kısa sürede bu alçak saldırıyı gerçekleştiren hainleri yakalayıp adalet karşına çıkaracağından şüphemiz yoktur.
Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı olarak bu alçakça saldırının takipçisi olacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlk yorumu siz yazın