Başkan Ali Özen “Bedelin En Ağırını Küçük Esnaf Ödüyor!”

Saray Esnaf Sanatkarlar Odası ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen Sosyal medya hesabından küçük esnafın mağduriyetini dile getirerek aynı zamanda zinciz marketlerin kurallara uymadığını ve pandeminin bedelinin küçük esnafa ödetildiğini açıkladı. Başkan Ali Özen açıklaması şöyle; Bedelin En Ağırını Küçük Esnaf Ödüyor! Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de covid-19 salgını dolayısı ile salgın ile..

Başkan Ali Özen “Bedelin En Ağırını Küçük Esnaf Ödüyor!”
Tarih : Okunma : 155 views Yorum Yap

Saray Esnaf Sanatkarlar Odası ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Özen Sosyal medya hesabından küçük esnafın mağduriyetini dile getirerek aynı zamanda zinciz marketlerin kurallara uymadığını ve pandeminin bedelinin küçük esnafa ödetildiğini açıkladı. Başkan Ali Özen açıklaması şöyle;

Bedelin En Ağırını Küçük Esnaf Ödüyor!
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de covid-19 salgını dolayısı ile salgın ile mücadele kapsamında birçok önlem alındı.Pandeminin ilk günlerinden beri Saray esnafımız verilen her talimata uyum sağladı. Maske,mesafe,dezenfektan ve hatta malesef kepenk kapattı.
Gelinen son noktada alınan yeni “tam kapanma” kararı ile görüyoruz ki kapanan yine küçük esnaf oldu. Bu gün baktığımızda Saray’da zincir marketler de hiç bir şekilde mesafe kuralı hes kodu uygulaması yok. Küçük esnaf kısıtlamalı iş yeri açtığında defaatle denetlenirken,zincir marketlerde malesef yeterince denetleme de yok.Saray’da küçük esnaf halk pazarını açamazken zincir marketler tıklım tıklım insan dolu. Artık pandeminin bütün yükünün esnafımıza yüklendiği kanaatine varmaktayız.Saray’da büyük marketlerin pandemi kurallarına uymaması ve yeterince denetlenmemesi dolayısı ile bizim esnafımız daha nekadar kapalı kalacak ? Bu virüsün kabahatlisi esnaf değildir!Yetkilileri ivedilik ile göreve davet ediyoruz.Saray esnafımızın uyduğu tüm şartlara büyük şirketlerde uymalı onlarda yeterince denetlenmeli. Başkalarının vebali artık esnafa yüklenmemeli!

İlk yorumu siz yazın