Kaza Geliyorum Dedi Bir Vatandaş Kanala Düştü!

Olay bugün Yuvalı mahallesinde gerçekleşti. Saray Yuvalı mahallesinde bir vatandaş dengesini kaybederek korkuluk olmayan su kanalına düştü. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinden sonra itfaiye ekiplerinin yardımı ile yaralı vatandaş kanaldan çıkarılıp hastaneye sevk edildi. Kaza Geliyorum Dedi Muhtar Uyarmıştı 13 Ağustos’da Yuvalı mahallesinde düzenlenen yem teslim..

Kaza Geliyorum Dedi Bir Vatandaş Kanala Düştü!
Tarih : Okunma : 937 views Yorum Yap

Olay bugün Yuvalı mahallesinde gerçekleşti. Saray Yuvalı mahallesinde bir vatandaş dengesini kaybederek korkuluk olmayan su kanalına düştü. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinden sonra itfaiye ekiplerinin yardımı ile yaralı vatandaş kanaldan çıkarılıp hastaneye sevk edildi.

Kaza Geliyorum Dedi Muhtar Uyarmıştı

13 Ağustos’da Yuvalı mahallesinde düzenlenen yem teslim törenine katılım sağlayan Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak mahallelinin talep ve şikayetlerini dinlerken mahalle muhtarı Ali MAlkoç ” Başkanım su kanalı etrafında korumalık olmayan yerler var yükseklik 3,4 metre buraya sık sık hayvanlar düşüyor, insanda düşebilir bu korkulukları yaptırırmısınız” diye talepte bulunmuş Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta kendisine “Kanal DSİ sorumluluğunda onların bir ihale mevzuatı vardır. Bizim yetkimiz dışında olan bir durum ama arkadaşlarımız bir görüşme yapsınlar eğer DSİ yapmayacaksa biz yaparız. DSİ onayı olmadan yapacağımız müdahale kurumlar arası sorun yaratabilir.” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Vatandaşın Canı mı Prosedür mü ?

Yaşanan olayda görüldüğü üzere bir vatandaş yaralandı. DSİ yetkilileri bukadar uzun zamandır neden bu korumalığı yapmadı ? Büyükşehir Belediyesi DSİ ile iletişim kurdu mu ? Bu gün orada o vatandaş hayatını kaybetse idi hangi prosedür o canı geri getirirdi? Yetkililere sormak lazım.

 

İlk yorumu siz yazın