Marmara Spor Saray Tarihinde Bir İlke İmza Attı

Saray Voleybol tarihinde bir ilki gerçekleştiren Marmara Spor Kulubü yönetimi yaptığı açıklamada “5 yıl önce Tekirdağ’ın Saray ilçesinde kız ve erkek çocuklarının spor yapması için “Hayal edersen gerceklestirebilirsin” sloganıyla yola çıkan kulübümüz,5 yıl içerisinde 200 e yakın futbol branşında 300 e yakın çocuğun altyapilarda lisanslı sporcu olma hayallerini gerceklestirdi. İlk kuruldugumuz yıldan bu yana mini..

Marmara Spor Saray Tarihinde Bir İlke İmza Attı
Tarih : Okunma : 83 views Yorum Yap

Saray Voleybol tarihinde bir ilki gerçekleştiren Marmara Spor Kulubü yönetimi yaptığı açıklamada “5 yıl önce Tekirdağ’ın Saray ilçesinde kız ve erkek çocuklarının spor yapması için “Hayal edersen gerceklestirebilirsin” sloganıyla yola çıkan kulübümüz,5 yıl içerisinde 200 e yakın futbol branşında 300 e yakın çocuğun altyapilarda lisanslı sporcu olma hayallerini gerceklestirdi.
İlk kuruldugumuz yıldan bu yana mini ,midi ,küçük, yıldız ve genç kizlar ve
Mini ,midi ,küçük erkekler kategorilerinde yer alan takımımız ilimizde grup birincilikleri , Türkiye Şampiyonası yarı finalleri ve erkeklerde Türkiye 16.si olma başarısı göstermiştir. Futbol branşında ise kurulduğu ilk yıldan beri U -10 U-11 U-12 U-13 U-14 U-15 U-16 ve A takım kategorilerde müsabakalara çıkmış ve çeşitli başarılara imza atmıştır.Ayrıca her yıl Tekirdağ il karmalarına çeşitli yaş kategorilerinde sporcu vermeyi başarmış bulunmaktayız. Voleybol
Erkek sporcularımızdan Salih Eren Çakıroğlu , Berke Aktaş, Çınar İpek ve Burak Koru ile
Kızlarımızdan Betül Öccetin ve Rabia Çakır Tekirdağ Analig takımıyla Türkiye finaline yükselmiştir.
Ayrıca Salih Eren Çakıroğlu Tvf Spor Lisesi proje takımında ,Berke Aktaş ise Halkbank Spor kulübünde spor yasantilarina devam etmektedirler.
Kızlarımız Betül Öccetin ve Rabia Çakır ise bu sene 2.lig kadın takımımızla 2.lig deneyimi yaşayacaklardır.
Yine altyapimizdan yetiştirdiğimiz Goknil Aydın Tuğçe Kara , Yağmur Adalı ,Irmak Özdemir de bu sene profesyonel sözleşmeye imza atan sporcularımızdan.
Saray’in çocuklarının spor yapması aydınlık gelecekler için ciktigimiz bu yolda ne kadar doğru yolda olduğumuzun ,güzel işler yaptığımızın göstergesidir diye düşünüyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü yaptıklarımızı doğrular niteliktedir.Sarayımızın spor tarihine bakıldığında ilk kez bir kadın takımımız profesyonel ligde yer alacaktır. TVF kadınlar 2.liginde 5 İstanbul , 3 Tekirdağ, 2 Kırklareli takımı ile mücadele edeceğiz.
Sonuç ne olursa olsun Saray’in ve Tekirdağ’in adını duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Çıktığımız bu yolda bize desteklerini esirgemeyen Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e onun nezdinde Saray Belediyesi’ne ,bizleri her zaman destekleyen
forma sponsorlarımız Has Makine -Hakan KAYA ,Kaya Elektrik-Fikret KAYA,Şehir Resturan -Bahadır MALKOC,Esen Rolik-Eyüp ESEN ,Dostlar gıda- Hüseyin AKTAS, Bayraktar Gıda -Cem BAYRAKTAR ,Sezen Otel-Hüseyin SEZEN ‘e ve buralara gelmemizdeki en büyük pay sahibi çok değerli sporcu velilerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Önümüzdeki hafta ligin ilk haftasında 16 Ekim’de 50.Yil Deniz Esinduy Spor Salonu’nda Tunalı Spor ile yapacağımiz maç ile lige başlayacağız.
Bir sonraki hafta 24 Ekim Pazar günü saat 15.00 da Saray Beyza Adalı Spor Salonu’nda evimizdeki ilk macimiza çıkacağız.
Marmaraspor kulübü Facebook ve Instagram adreslerimizden bizleri takip etmenizi ve gücümüze güç katmanizi istiyoruz.
Marmara Spor Kulübü olarak en büyük gücümüzü sizden alacağımızı biliyoruz ve sezonun açılması için sabirsizlandigimizi dile getirmek istiyoruz .” dedi.

İlk yorumu siz yazın