2. LİG TEMSİLCİLERİ OLAN İLÇE’ye BİR KAPALI SPOR SALONU YAPAMADILAR!

İlçemiz Saray’ın aşamadığı en büyük sorunlardan biri yeterli standartlarda bir kapalı spor salonunun olmaması. Trakya’nın hemen hiç bir ilçesinde benzeri başarı sağlanamamasına rağmen kapalı spor salonları var iken özellikle Basketbol 2. Lig Büyük Erkeklerde mücadele eden Saray Spor 1953 kulübü ve Kadınlar voleybol 2. liginde mücadele eden Marmara Spor Kulubü gibi kulüplerin faaliyet gösterdiği ilçede..

2. LİG TEMSİLCİLERİ OLAN İLÇE’ye BİR KAPALI SPOR SALONU YAPAMADILAR!
Tarih : Okunma : 119 views Yorum Yap

İlçemiz Saray’ın aşamadığı en büyük sorunlardan biri yeterli standartlarda bir kapalı spor salonunun olmaması. Trakya’nın hemen hiç bir ilçesinde benzeri başarı sağlanamamasına rağmen kapalı spor salonları var iken özellikle Basketbol 2. Lig Büyük Erkeklerde mücadele eden Saray Spor 1953 kulübü ve Kadınlar voleybol 2. liginde mücadele eden Marmara Spor Kulubü gibi kulüplerin faaliyet gösterdiği ilçede malesef yıllardır yeterli oranda bir spor salonu yapılmadı. İlçe de bulunan geçtiğimiz yıllarda elim bir kazada kaybetiğimiz sporcu kardeşimiz Beyza Adalı’nın adını taşıyan kapalı spor salonu teknik ve saha bakımından büyük müsabakalar için yetersiz. Her ne kadar Marmara Spor Voleybol 2.lig müsabakaları Beyza Adalı Spor salonunda yapılabilse de  yarın sezonun ilk müsabakasına çıkacak olan TB2L temsilcimiz Saray Spor kendi sahasında oynaması gereken maçı Çorlu da oynamak zorunda kalıyor. Bu durum hem sporcular açısından hemde spor severler açısından büyük sorun teşkil ediyor.

Gençlik Merkezi ve Yüzme Havuzu mu Yoksa Kapalı Spor Salonu mu ?

Geçtiğimiz aylarda İlçemiz de bulunan,  inşaası yarım bırakılmış kapalı spor salonu yıkılarak yerinde gençlik merkezi inşaası başladı. İlçeye şuan gençlik merkezi ve yüzme havuzu yapımı devam ediyor. Şüphesiz ki gençlik merkezi ve yüzme havuzu da ihtiyaç fakat bu kadar kulubün başarılı bir şekilde üst liglerde mücadele verirken kapalı spor salonu yerine bu merkez ve havuzun yapılması abes ile iştigal.

Kulüpler Maddi Sıkıntı Yaşıyor

İlçe de faaliyet gösteren spor kulüpleri devlet desteği almadan gençlerin spora yönelmesi kötü alışkanlıklardan uzak kalması temel ilkesi ile devlet desteği almadan kendi imkanları ve sponsorluklar ile faaliyet göstermeye devam ediyor. Açıkçası sahada gösterilen mücadele kadar bir de maddi mücadele veriliyor. Buna rağmen devlet yetkilileri maalesef bu konuya duyarsız kalıyor.

İlçe de bukadar başarılı kulüp ve sporcu var iken yetkililerin ivedilik ile ilçe ye bir spor salonu yapması şart. Dileriz vekillerin saray ziyaretlerinde verdiği sözler boşa çıkmaz.

Gökhan Meneşe.

 

İlk yorumu siz yazın