Av. Gizem Gonce ve Av.Aylin Esra Eren İlk Kitabını Çıkardı

Av. Gizem Gonce ve Av.Aylin Esra Eren İlk Kitabını Çıkardı Mesleklerinde hızla başarı basamaklarını tırmanan medya üzerinden de sıkça katıldıkları televizyon programları ve yazdıkları makaleler aracılığı ile tanıdığımız Av. Gizem Gonce ve Av.Aylin Esra Eren ortak olarak karar verip hazırladıkları ilk kitapları olan “Özel Boşanma Sebepleri ” isimli kitaplarını okuyucu ile buluşturdular.Bu eserde özel boşanma..

Av. Gizem Gonce ve Av.Aylin Esra Eren İlk Kitabını Çıkardı
Tarih : Okunma : 296 views Yorum Yap

Av. Gizem Gonce ve Av.Aylin Esra Eren İlk Kitabını Çıkardı

Mesleklerinde hızla başarı basamaklarını tırmanan medya üzerinden de sıkça katıldıkları televizyon programları ve yazdıkları makaleler aracılığı ile tanıdığımız Av. Gizem Gonce ve Av.Aylin Esra Eren ortak olarak karar verip hazırladıkları ilk kitapları olan “Özel Boşanma Sebepleri ” isimli kitaplarını okuyucu ile buluşturdular.Bu eserde özel boşanma sebepleri kanun maddeleri, Yargıtay kararları, görüşler, şemalar, dava dilekçe örnekleri ile birlikte detaylıca açıklanmaya çalışılmıştır. Türk Medeni Kanunu’nun ilgili maddeleri baz alınarak anlatılan özel boşanma sebepleri; Türkçeleştirilmiş ifadeler, yalın bir anlatım ile okuyucuya sunulmuştur. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ve ilgili daire kararları; konuyu daha iyi açıklamak, okuyucunun aklında kalması ve dava dilekçelerinde emsal olarak kullanılması amacıyla alıntılanmıştır. Her konu anlatımının sonunda yer alan dava dilekçe örnekleri; avukatların vekil olarak takip ettiği davalarda örnek teşkil etmesi açısından okuyucunun bilgisine sunulmuştur.

Konuları şemalar ve örnek Yargıtay kararları ile izah ettik!

Avukat Gizem Gonce gazetemize yaptığı açıklamada kitap hakkında şöyle bir açıklamada bulunmuştur. “Özel boşanma sebepleri kitabının yazım aşamasında özellikle corona dönemi ile artan boşanmaların etkilerini, örnek teşkil edecek ve toplumun ilgisini çekebilecek kararlar ile anlatmayı hedefledik. Öncelikle, toplumun boşanma sebepleri olarak bildiği konuların aslında Türk Medeni Kanunu çerçevesinde özel boşanma sebepleri olarak düzenlendiğinin ayrımını vurgulamaya çalıştık. Zina, hayata kast, pek kötü muamele, onur kırıcı davranış, akıl hastalığı, terk, haysiyetsiz hayat sürme ve suç işleme sebeplerinin evlilik birliği içerisinde varlığı boşanmayı düşünen eşlerin başlıca boşanma sebeplerinden olduğunu örnek Yargıtay kararları ile açıklamaya çalıştık. Okuyucularımızın kitabı okurken sıkılmamalarını amaç edinerek, konuları şemalar ve örnek Yargıtay kararları ile izah ettik. Avukat ile boşanma davalarını takip edebilecek ekonomik güce sahip olmayan vatandaşlar için her bir özel boşanma sebebine örnek teşkil edebilecek dava dilekçelerini hazırlayarak konunun son bölümlerine eklemeler yapmaya özen gösterdik. ”

Avukat Gizem Gonce Kimdir ?

Avukat Gizem Gonce,lise eğitimini Mustafa Elmas Arıcı Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra KadirHas Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. HalenKültür Üniversitesi Özel Hukuk programında Miras Hukuku alanında tez çalışmalarınıyürütmektedir. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji Bölümü’nde eğitimine devametmektedir.

Uzun yıllarTürkiye’nin önde gelen yerli ve yabancı hukuk bürosu ve şirketlerinde çalışarakbirçok hukuki problemin çözümünde tecrübe kazanmıştır. Marsh & McLennanbünyesinde hukuki danışmanlık departmanında avukat olarak çalışmıştır.Avukatlık ruhsatını 2016 yılında alan Avukat Gizem Gonce, uzun bir süre DenizTicaret Hukuku, Şirketler Hukuku, İş Hukuku alanlarında faaliyet gösterençeşitli hukuk bürolarında avukatlık yapmış olup akabinde Av. Gizem GONCE, Eren& Gonce Hukuk Danışmanlık Bürosu’nun Kurucu Ortağıdır. Çok iyi derecedeİngilizce bilmektedir. Uzmanlık alanları; Deniz Ticaret Hukuku, GayrimenkulHukuku, İcra ve İflas Hukuku, Sigorta ve Tazminat Hukuku, Fikri ve Sınai HaklarHukuku, Aile Hukuku ve Ceza Hukuku’dur. Uyuşmazlıkların dava yolu ile çözümündetaraf vekili olarak görev yapmaktadır. İş ve trafik kazaları sonucundatazminata ilişkin hukuki ihtilafların çözümünde yerli ve yabancı müvekkillere TürkHukuku ve uluslararası hukuk kapsamında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detail Haber, AdaletMedya, Haber24Bugün, Europe World TR, Trakya Haber, Saray TV, Bugün Gazetesi,Ses Magazin,  Antalyadan Haber, Gastecin gibi internet sitelerinde düzenliolarak hukuki makaleler yayınlamaktadır. Aynı zamanda Law Podcast isimlipodcast kanalında EREN & GONCE TALKS başlığı altında hukuki bilgilendirmeamaçlı podcastler yayınlamaktadır. Business Channel Türk TV kanalında ortağıAv. Aylin Esra EREN ile birlikte Aylin ve Gizem ile Hukuk Haritası isimliprogramı hazırlayıp sunmaktadır. Saray TV’de Av. Gizem GONCE ile Hukuka Dairisimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Uzlaştırmacılık eğitimini tamamlamışolmakla birlikte aynı zamanda, noterlik belgesi de bulunmaktadır.

Avukat Aylin Esra Eren kimdir ?

Avukat Aylin Esra Eren, lise eğitimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2011 yılında, Erasmus Intensive Summer Programme kapsamında Salzburg Üniversitesi’nde Avrupa Özel Hukuku konusunda eğitim aldı. 2012 yılında, 19th Annual Willem C. Vis Moot on International Commercial Arbitration kapsamında Viyana’da Uluslararası Ticari Tahkim Hukuku konusunda çalışmalara katıldı.
Avukatlık ruhsatını 2013 yılında almış olup, bir süre Türkiye’nin önde gelen bankalarında hukuki danışmanlık departmanında hukuk müşaviri olarak görev yapmıştır. Aylin Esra Eren, Eren & Gonce Hukuk Danışmanlık Bürosu’nun kurucu ortağı olup, farklı hukuk bürolarında hukukun birçok alanında çalışma fırsatı bulmuştur. Çok iyi derecede İngilizce, iyi derecede Almanca bilmektedir. Uzmanlık alanları; Hukuki Danışmanlık, Ticaret Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Şirketler Hukuku, Aile Hukuku ve Ceza Hukuku’nun yanında hukuk davalarıdır. Hukuk davalarına ilişkin tanıma ve tenfiz davalarında esas olmak üzere hukukun birçok alanında yerli ve yabancı müvekkillerine hukuki konularda çözüm odaklı hizmet vermektedir.
Adalet Medya, Haber24Bugün, Detail Haber, Europe World TR, Trakya Haber, Saray TV, Bugün Gazetesi, Ses Magazin, Antalyadan Haber, Gastecin gibi internet sitelerinde düzenli olarak hukuki makaleler yayınlamaktadır. Aynı zamanda Law Podcast isimli podcast kanalında hukuki bilgilendirme amaçlı podcastler yayınlamaktadır. Business Channel Türk TV kanalında ortağı Av. Gizem GONCE ile birlikte Aylin ve Gizem ile Hukuk Haritası isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Arabuluculuk ve uzlaştırmacılık eğitimlerini tamamlamış olmakla birlikte aynı zamanda, noterlik belgesi de bulunmaktadır.

İlk yorumu siz yazın