Minibüsçülerin Hukuk Zaferi

Minibüsçü esnafının S.S 162 Nolu Zirve Kooperatifinin faaliyetlerine karşı kazandığı hukuk zaferi, yürütmeyi durdurma kararının uygulanmasına başlanıldı. Sınırlı Sorumlu 20 No’lu Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı Birlik Minibüsleri Taşıyıcılar Kooperatifi ve Sınırlı Sorumlu 46. No’lu Saray Kale Birlik Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsçüleri uzun zamandır Çerkezköy de kurulan Zirve Motorlu Taşıyıcılar kooperatifinin yasaya aykırı şekilde kurulduğunu iddia..

Minibüsçülerin Hukuk Zaferi
Tarih : Okunma : 461 views Yorum Yap

Minibüsçü esnafının S.S 162 Nolu Zirve Kooperatifinin faaliyetlerine karşı kazandığı hukuk zaferi, yürütmeyi durdurma kararının uygulanmasına başlanıldı.
Sınırlı Sorumlu 20 No’lu Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı Birlik Minibüsleri Taşıyıcılar Kooperatifi ve Sınırlı Sorumlu 46. No’lu Saray Kale Birlik Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi minibüsçüleri uzun zamandır Çerkezköy de kurulan Zirve Motorlu Taşıyıcılar kooperatifinin yasaya aykırı şekilde kurulduğunu iddia ederek durumu yargıya taşımış ve Birçok mahkeme kararı alınmasına rağmen UKOME (Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı) faaliyet durdurma kararı vermemiş ve kooperatif çalışmalarına devam etmişti.

“HUKUK MÜCADELESİNİ KAZANDILAR”
Nisan ayında verilen kararla Sınırlı Sorumlu 20 No’lu Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı Birlik Minibüsleri Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Metin Yaman ve Avukatları Mahmut Karahan verdiği hukuk mücadelesinin sonucunda Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, birçok siyasetçi ve bürokratın desteklediği S.S 162 No’lu Zirve Kooperatifinin yasaya aykırı kurulduğu ve faaliyet gösterdiği için faaliyetlerinin durdurulması kararı verilmişti. Verilen yürütmeyi durdurma kararına istinaden trafik ekipleri bugün itibariyle kararın uygulanması konusunda güzergah üzerinde çalışmalarına başladı.
“BAŞKAN YAMAN TEŞEKKÜR ETTİ”
Kararın uygulanmaya başlamasının ardından gazetemize açıklama yapan Sınırlı Sorumlu 20 No’lu Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı Birlik Minibüsleri Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Metin Yaman, “Minibüsçü esnafımızın ve halkımızın haklarını yasaya aykırı bir şekilde faaliyet gösteren bu kooperatif karşısında verdiğimiz uzun soluklu mücadeleyle kazandık. Yaşadığımız bu hukuk zaferinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimiz, ilçemiz ve minibüsçü esnafımıza zaferimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

İlk yorumu siz yazın