CHP İlçe Binasında Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi Açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanlığı 100. yıl kutlamalarını gerçekleştirdi. Uzun süredir atıl durumda olan ilçe binasının teras katı düzenlenerek bir kütüphane oluşturuldu. Hazırlanan kütüphaneye geçğimiz yıllarda covid salgını sebebi ile kaybettiğimiz CHP Saray Belediye Meclis üyesi merhum Ali Gürsu Ergene nin adı verildi. Açılışta konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Erol Gürler..

CHP İlçe Binasında Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi Açıldı
Tarih : Okunma : 77 views Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanlığı 100. yıl kutlamalarını gerçekleştirdi. Uzun süredir atıl durumda olan ilçe binasının teras katı düzenlenerek bir kütüphane oluşturuldu. Hazırlanan kütüphaneye geçğimiz yıllarda covid salgını sebebi ile kaybettiğimiz CHP Saray Belediye Meclis üyesi merhum Ali Gürsu Ergene nin adı verildi.

Açılışta konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Saray İlçe Başkanı Erol Gürler ”

Sayın belediye başkanım,

Sayın meclis üyelerim,

Geçmiş dönem ilçe başkanlarım,

Üyesi olmakla onur duyduğum Cumhuriyet Halk partili gönül dostlarım.

 

Basınımızın değerli temsilcileri,

Partimizin 100. Kuruluş yıldönümü gibi anlamlı bir günde yine bir aradayız. Partimizin kuruluşunu kutladık. Şimdide uzun zamandır atıl durumda olan, partimizin hizmetine hazır ettiğimiz teras katımızın faaliyete açılışını yapacağız.

 

Teras katımız da aynı diğer katlar gibi üç odadan oluştu. Kadın kolları odası, toplantı salonu ve kütüphane.

 

Bildiğiniz gibi meclis üyesi arkadaşlarımızdan Ali Gürsu Ergene’yi covit-19 salgını vesilesi ile kaybettik. Kendisini bir kes daha rahmetle anıyorum. Kütüphanemize, Ali Gürsu bey’in eşi Hülya Ergene’nin de olurunu alarak, Ali Gürsu Ergene Kütüphanesi adını vermek istiyoruz.

Atıl durumda bulunan teras katımızın bu hale gelmesinde yardımları bulunan Belediye Başkanımız Sn. Özgen Erkiş’e, Çerkezköy belediye Başkanımız Vahap Akay’a Çorlu Belediye Başkanımız Ahmet Sarı Kurt’a, Geçmiş dönem il başkanımız Recep Ökten’e, Meclis üyemiz Levent Köksalan’a ve ortağı Emrin Mert hocamıza teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Tabi ki bu hizmet binasını partimize kazandıran Milletvekilimiz Erdoğan Kaplan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Zamanın ilçe başkanı Salih Aydınoğlu’ nu da rahmet minnet ve şükranla anıyorum.”

dedi

İlk yorumu siz yazın